Oferujemy terapię manualną w Katowicach dla Pacjentów w każdym wieku, którzy potrzebują usprawnienia ruchów, pozbycia się uciążliwych przeciążeń czy wykluczenia nawracających dolegliwości bólowych. Terapia manualna to zaawansowana technika fizjoterapeutyczna, która pozwala na precyzyjne oddziaływanie na tkanki mięśniowo-szkieletowe Pacjenta za pomocą specjalnych technik ręcznych. Zapewniamy profesjonalną terapię manualną, w której skupiamy się na kompleksowej opiece i indywidualnym podejściu do każdego pacjenta.

Nasi doświadczeni terapeuci manualni przeprowadzają dokładną ocenę Twojego stanu zdrowia, aby zrozumieć przyczynę Twoich dolegliwości. Na tej podstawie opracowujemy spersonalizowany plan terapeutyczny, dostosowany do Twoich potrzeb, celów i możliwości fizycznych. Będzie on obejmował terapię ruchem, zabiegi z zakresu fizykoterapii i inne metody fizjoterapeutyczne.

Terapia manualna kręgosłupa – Katowice

Przeprowadzamy terapię manualną kręgosłupa w Katowicach w celu złagodzenia bólu i poprawy funkcji układu mięśniowo-szkieletowego. W naszym gabinecie przyjmują doświadczeni terapeuci manualni kręgosłupa, którzy wykonują:

  • manipulacje i mobilizacje kręgosłupa – efektem czego jest przywrócenie prawidłowej pozycji kręgów i poprawa ruchomości stawów kręgosłupa;
  • rozciąganie mięśniowe – w celu złagodzenia napięcia mięśniowego, poprawy elastyczności tkanek miękkich i zwiększenia zakresu ruchu;
  • terapię punktów spustowych – nacisk na określone punkty w celu złagodzenia bólu, rozluźnienia napiętych mięśni oraz poprawy krążenia krwi i limfy w obszarze kręgosłupa.

Techniki stosowane w terapii manualnej

Podczas rehabilitacji manualnej stosujemy różnorodne techniki, takie jak mobilizacje stawów, manipulacje kręgosłupa, mięśni i tkanek, czy też techniki masażu tkanek miękkich. Te precyzyjne metody pozwalają na złagodzenie bólu, poprawę zakresu ruchu, przywrócenie właściwej biomechaniki ciała i zwiększenie elastyczności tkanek. W terapii manualnej kładziemy nacisk na aktywne uczestnictwo Pacjenta w procesie leczenia. Wspieramy Cię w zrozumieniu Twojego stanu zdrowia i uczmy w zakresie samoopieki. Dzięki temu możesz samodzielnie pracować nad swoim zdrowiem – zarówno podczas sesji terapeutycznych, jak i w codziennym życiu.