Prowadzimy kinezyterapię w Katowicach, której celem jest leczenie i rehabilitacja pacjentów poprzez wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń fizycznych. Podczas kinezyterapii nasz fizjoterapeuta stosuje różnorodne techniki ruchowe, które pomagają Pacjentowi wzmocnić mięśnie, poprawić zakres ruchu, zwiększyć koordynację, równowagę oraz poprawić ogólną funkcję i zdolność ruchową. Ćwiczenia są dobrane indywidualnie w zależności od diagnozy, stanu zdrowia pacjenta oraz jego celów terapeutycznych. Na zajęcia zapraszamy osoby w każdym wieku.

Dla Pacjentów z ograniczoną ruchomością, schorowanych lub posiadających problem z dojazdem, mamy dobrą wiadomość – oferujemy zajęcia kinezyterapii w domu na terenie Katowic i okolic. Dbamy o komfort, zdrowie i dobre samopoczucie naszych Pacjentów.

Terapia ruchem dla każdego

Terapia ruchem może być stosowana w różnych przypadkach, takich jak rehabilitacja po urazach, operacjach, przy schorzeniach ortopedycznych, reumatologicznych czy również w celu zapobiegania problemom związanym z układem mięśniowo-szkieletowym. Wykorzystuje się ją także w ramach rehabilitacji neurologicznej i po zabiegach neurochirurgicznych. W trakcie sesji kinezyterapeutycznych Pacjent może wykonywać ćwiczenia aktywne, czyli samodzielnie wykonywane, jak i ćwiczenia pasywne, gdzie fizjoterapeuta pomaga w wykonywaniu ruchów. Kinezyterapia jest istotnym elementem kompleksowej rehabilitacji i ma na celu przywrócenie pełnej sprawności, polepszenie jakości życia, a także zapobieganie nawrotom i długotrwałym problemom zdrowotnym.