O nas

Główną metodą którą pracujemy jest Neurodiagnostyka i Terapia która łączy wszystkie metody terapeutyczne od pracy manualnej po pracę ruchową. Dzięki Neurodiagnostyce rozszerzamy w naszym gabinecie testy funkcjonalne dla mięśni, stawów i więzadeł, a także dobieramy odpowiednią terapię i ćwiczenia dla pacjenta. Terapia ta pomaga nam nieść pomoc pacjentom tym którzy mają dolegliwości bólowe lub różne dysfunkcje od dłuższego czasu i byli u wielu specjalistów.

Prowadzimy terapie takie jak:

Rehabilitacja

Terapia ortopedyczna:

W naszym gabinecie świadczymy usługi z zakresu terapii ortopedycznej w skład której wchodzą manipulacje stawowe, mobilizacje stawowe, terapie mięśniowo-powięziowe, oraz przywracanie sprawności za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń.

Terapia wisceralna:

W naszym gabinecie świadczymy usługi z zakresu terapii wisceralnej. Terapia wisceralna (terapia narządów wewnętrznych). To metoda polegająca na pracy w obrębie jamy brzusznej, gdzie znajdują się wszystkie narządy wewnętrzne, oraz mięśnie i powięzie za pomocą technik masażu tkanek głębokich i drenażu manualnego w celu przywrócenia prawidłowego napięcia tkanek miękkich, oraz regulację pracy narządów wewnętrznych. Znacząca część problemów zdrowotnych to konsekwencja źle prowadzonego trybu życia (nieprawidłowa dieta, stres, praca w pozycji siedzącej, ograniczenie aktywności fizycznej), która przekłada się na zaburzenia w obrębie trzewi i układu uroginekologicznego.

Terapia neurologiczna:

W naszym gabinecie świadczymy usługi z zakresu terapii neurologicznej. Doświadczenie, które zdobyliśmy pracując w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. Kornela Gibińskiego w Katowicach na Oddziałach Rehabilitacji Neurologicznej i Neurochirurgii pozwala nam odpowiednio dobrać najwłaściwsze metody pracy z pacjentem neurologicznym kierując się jego stanem funkcjonalnym. W pracy z pacjentem neurologicznym pracujemy głównie metodą neurofizjologiczną PNF (prioproceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie), która zakłada ułatwienie ruchu zgodnego z fizjologicznym sposobem wykonywania jak najbardziej skutecznej czynnościowo aktywności ruchowej. Innymi korzyściami pracy metodą PNF jest wyrównanie napięcia mięśniowego w strukturach deficytowych, przeciwdziałanie porażeniom wiotkim i spastycznym, reedukacja prawidłowego chodu u pacjenta..


Umów się online